Hopp til innhold
Maxpulse
Bli med Maxpulse til Vasaloppet - den største klassikeren av alle!

Foto: Trond Vegard Seivaag

Skirenn · Mora, Sverige

Reise til Vasaloppet 2027

Bli med på en spennende reise til Vasaloppet. Rennet blir fort fulltegnet, men Maxpulse har startnummer til rennet, og pakke med buss og innkvartering.

Meld på neste avgang →
Varighet4dager
Vanskelighetsgrad5/5
Langrenn
Fra
9 730 kr

Om reisen

Skiprepp NB 2025-priser

Kjekt å vite

Priser

Se film

Bli med Maxpulse på en spennende tur til Vasaloppet. Maxpulse har startnummer til rennet, samt en pakke som inkluderer busstransport fra Oslo/Gardermoen og overnatting på Kristinebergs Bed & Breakfast sentralt i målbyen Mora. Vi har med vår egen kokk som sørger for solid frokost og middag. Renndagen på søndag starter tidlig med transport til i Sälen i vår egen buss. Turen tar ca. 1,5 timer.

At Vasaloppet er en del av den svenske folkesjelen er det ingen tvil om. Fellesstarten i Sälen med over 15000 skiløpere på startstreken er verdenskjent. Hvilken startled du står i kan være viktig for deg. Sørg for å ha gått et seedingrenn på forhånd slik at du har et resultat å vise til. Dette kan spare deg for mye køgåing i starten.

Løypa er relativ flat i forhold til Birkebeinerrennet, men den lange løypa på 9 mil er den virkelige utfordringen du møter under Vasaloppet.Reisen er fullbooket, men du kan sende mail til: post@maxpulse.nofor å sette deg på ventelisten.

Reise til Vasaloppet med Maxpulse - en opplevelse!

Skientusiast, ivrig syklist og glad mosjonist. Trond er vår medarbeider i Maxpulse Bodø som er med deg på turen.

Et hyggelig og sentralt beliggende bosted i Mora. Kristinebergs Bed & Breakfast ligger knapt 1 km fra Vasaloppssporet.

Alternativ 1:Rens, utbørsting av gammel glider, metning, grafitt, lavfluor, høyfluor, Cerapulver, børsting samt rubbing av festesone: Nok 1 100,-

Alternativ 2: Rens, utbørsting av gammel glider, metning, grafitt, lavfluor, høyfluor, børsting samt rubbing av festesone: Nok 800,-

Feste:  Rens, base voks/klister, flere lag med voks/klister, evt. topping: Nok 500,-

Pakkepris Alt. 1 og feste: Kr 1 500,-

12.00 Avreise fra Oslo S - spor 19
13.00 Avreise fra Oslo Lufthavn, Gardermoen
18.00 Ankomst Kristinebergs B&B i Mora for innsjekking
19.30 Felles middag

07.00 Frokosten starter
09.30 Gjennomgang av rennet
11.00 Skitur, eller dagen til fri disposisjon
18.30 Felles middag
21.00 Smøring av matpakke

03.00 Tidlig frokost!
03.45 Bussavgang til starten i Sälen
05.15 Ankomst Sälen
08.00 Startskuddet går

Etter målgang kan du rusle tilbake til hotellet vårt for en god pastalunsj. 
20.00 Festmiddag (eller når sistemann er ankommet)

Frokost
09.30 Bussavgang
15.30 Ankomst Gardermoen
16.45 Ca. ankomst Oslo S

Program med forbehold om små endringer.

Dagsprogram

Dag 1

Avreise fra Oslo S og Gardermoen til Mora

Middag
12.00Avreise fra Oslo S - spor 19
13.00Avreise fra Oslo Lufthavn, Gardermoen
18.00Ankomst Kristinebergs B&B i Mora for innsjekking
19.30Felles middag
Dag 2

Gjennomgang av rennet, frivillig skitur fra Eldris/Høkberg, henting av startnummer

Frokost · Middag
07.00Frokosten starter
09.30Gjennomgang av rennet
11.00Skitur, eller dagen til fri disposisjon
18.30Felles middag
21.00Smøring av matpakke
Dag 3

Renndag

Lunsj · Middag
03.00Tidlig frokost!
03.45Bussavgang til starten i Sälen
05.15Ankomst Sälen
08.00Startskuddet går
—Etter målgang kan du rusle tilbake til hotellet vårt for en god pastalunsj.
20.00Festmiddag (eller når sistemann er ankommet)
Dag 4

Hjemreise

Frokost
—Frokost
09.30Bussavgang
15.30Ankomst Gardermoen
16.45Ca. ankomst Oslo S
—Program med forbehold om små endringer.

Bilder

Klikk på et bilde for å bla gjennom alle.

Hvor du bor

Overnatting på denne turen.

  • Kristinebergs Bed & Breakfast

    Kristinebergs Bed & Breakfast

    Treffenbergsgatan 2, 792 32

    Et hyggelig og sentralt beliggende bosted i Mora. Kristinebergs Bed & Breakfast ligger knapt 1 km fra Vasaloppssporet.

    Fra9 730 krpr. person

Tillegg du kan velge

Velges i påmeldingen. Alt her kommer i tillegg til turprisen.

  • Utflukt til Hökberg lørdag 6. mars

    Utflukt til Hökberg dagen før rennet.

    + 350 kr
  • Startnummer til Vasaloppet 90 km 7. marsStartnummer

    Startnummer til Vasaloppet 90 km. Vi melder deg på rennet.

    + 2 600 kr
  • Tilslutningsbilletter Bodø - Oslo t/r 5.-8. marsTransport

    Fly Bodø–Oslo tur/retur i tilknytning til turen.

    + 3 150 kr

Inkludert

  • Buss fra Oslo S Sport 19/Gardermoen til Mora t/r
  • Buss til rennstart i Sälen
  • Innkvartering i delt dobbeltrom på Kristinebergs B&B i Mora
  • 3 x frokost
  • 3 x middag
  • Pastalunsj etter rennet
  • Aperitiff før middag renndagen
  • Reiselederservice og egen kokk
  • Smøre- og renninformasjon

Ikke inkludert

  • Startnummer ca. kr 2.600,-
  • Valgfri tur til Eldris/Hökberg lørdag kr 350,-
  • Bestillingen er bindende. Ingen refusjon ved avbestilling etter bestilling.
  • Sjekk at du har gyldig reise- og avbestillingsforsikring.

Andre reiser du kan like

Se alle skirenn →
  • Reise til Marcialonga
    Langrenn
    • Åpen for påmelding
    SkirennVal di Fiemme, Italia

    Reise til Marcialonga

    De idylliske landsbyene ligger som perler på en snor i de italienske Dolomittene. Bli med på en magisk reise til Marcialonga!

    Nivå4/5
    28. jan. – 01. feb. 2027
    Fra
    14 995 kr
    Les merBestill
  • Reise til Ski-VM i Falun 2027
    TilskuerLangrenn
    • Åpner snart
    PublikumsturFalun, Sverige

    Reise til Ski-VM i Falun 2027

    Ekte skiglede, nervepirrende konkurranser og en folkefest uten like! Bli med Maxpulse på en reise til Ski-VM i Falun 2027!

    Nivå1/5
    24. feb. – 01. mars 2027Ikke åpnet for salg ennå
  • Reise til Vätternrundan 2027
    Landevei
    • Utsolgt
    SykkelrittVättern, Sverige

    Reise til Vätternrundan 2027

    Bli med på et utfordrende sykkelritt - sagnomsuste Vätternrundan på hele 315 km. Maxpulse kan tilby full pakke til rittet med fly fra Bodø, transport til Motala, startnummer, samt innkvartering kun 800 meter fra startstreken i Motala.

    Nivå5/5
    17.–20. juni 2027Utsolgt