Hopp til innhold
Maxpulse
Bli med Maxpulse til Svalbard - verdens nordligste turrenn, Reise til Svalbard skimaraton

Foto: Anne Løken

Skirenn · Svalbard, Norge

Reise til Svalbard skimaraton

Bli med på et eksotisk eventyr - en reise til Svalbard skimaraton. Med bevæpnede isbjørnvakter langs løypetrasèen - et minne for livet.

Varighet4dager
Vanskelighetsgrad4/5
Langrenn
Fra
16 500 kr

Om reisen

Bli med på et eksotisk eventyr - en reise til Svalbard skimaraton. Med bevæpnede isbjørnvakter langs løypetrasèen blir opplevelsen helt spesiell og et minne for livet.

Svalbard skimaraton er verdens nordligste skimaraton - og kanskje også det vakreste?

Her kan du velge mellom hel eller halv distanse på 42 km eller 21 km, med eller uten tidtaking. Dette er drømmeturen for deg som er glad i å gå på ski, og som samtidig vil oppleve denne særegne øya. Og ikke vær redd for å møte på isbjørn i løypa!
Isbjørnvaktene er på plass, og helikopteret har sjekket området før startskuddet går.

Tenk å gå skirenn og høre Adventsfjorden skvulpe rett ved siden av deg?

Bli med på en reise til Svalbard skimaraton

Vi lover deg et minne for livet!

Et av Longyearbyens beste hotell. Sentralt beliggende vis-à-vis idrettshallen. God restaurant og en hyggelig bar.

Radisson Blu Polar Hotel Spitsbergen, ligger sentralt i Longyearbyen på Svalbard. Hotellet har stilfulle rom, god mat, bar med utsikt over fjorden og Arktis. Hotellet passer perfekt for eventyrlystne reisende som skal delta på Svalbard skimaraton.

Avreise Oslo Lufthavn, Gardermoen med Norwegian via Tromsø (alle må ut av flyet ta med håndbagasje)
Ankomst Longyearbyen
Avreise flyplassen
Ankomst valgt hotell for innsjekking

Resten av dagen til fri disposisjon, hent startnummer i Svalbardhallen og delta på informasjonsmøtene.

06.30 Frokost
07.30 Buss til rennstart for de som skal gå helmaraton med tidtaking.
Deretter går bussene i shuttletrafikk
18.00 Bankett på Kulturhuset i byen, dørene åpnes (tillegg i pris)
19.00 Dørene stenges og middagen serveres inkludert 1 enhet drikke
20.30 Premieutdeling
22.00 Fest, musikk og god stemning

Antrekk bankett: Pent casual

07.00 Frokost
Hva med en hyggelig hundesledetur, snøscootertur eller en grottetur?
20.00 Fellesmiddag på restaurant

Bussavgang til flyplassen
Avgang med Norwegian via Tromsø (bagasjen må tas ut i Tromsø for tollklarering og leveres igjen på bagdrop)
Ankomst Oslo Lufthavn, Gardermoen

Kr.18 250,-

Kr. 15 795,-

Dagsprogram

Dag 1

Avreisedag

—Avreise Oslo Lufthavn, Gardermoen med Norwegian via Tromsø (alle må ut av flyet ta med håndbagasje)
—Ankomst Longyearbyen
—Avreise flyplassen
—Ankomst valgt hotell for innsjekking
—Resten av dagen til fri disposisjon, hent startnummer i Svalbardhallen og delta på informasjonsmøtene.
Dag 2

Renndag, husk sekk med mat og drikke, vindtett tøy og solbriller

06.30Frokost
07.30Buss til rennstart for de som skal gå helmaraton med tidtaking.
—Deretter går bussene i shuttletrafikk
18.00Bankett på Kulturhuset i byen, dørene åpnes (tillegg i pris)
19.00Dørene stenges og middagen serveres inkludert 1 enhet drikke
20.30Premieutdeling
22.00Fest, musikk og god stemning
—Antrekk bankett: Pent casual
Dag 3

Dag til fri disposisjon, kanskje bestille en utflukt?

07.00Frokost
—Hva med en hyggelig hundesledetur, snøscootertur eller en grottetur?
20.00Fellesmiddag på restaurant
Dag 4

Hjemreise

—Bussavgang til flyplassen
—Avgang med Norwegian via Tromsø (bagasjen må tas ut i Tromsø for tollklarering og leveres igjen på bagdrop)
—Ankomst Oslo Lufthavn, Gardermoen
—Program med forbehold om små justeringer

Bilder

Klikk på et bilde for å bla gjennom alle.

Hvor du bor

Velg hotell i påmeldingen. Alle har samme program og transport.

  • Funken Lodge

    Funken Lodge

    Vei 212-4, Postboks 548, 9171

    Et av Longyearbyens beste hotell. Sentralt beliggende vis-à-vis idrettshallen. God restaurant og en hyggelig bar.

    Fra17 300 krpr. person

  • Svalbard Hotell PolarfarerenRimeligste

    Svalbard Hotell Polarfareren

    ★★★★

    Postboks 538, 9171

    Svalbard Hotell | Polfareren er et ideelt valg for deltakere i Svalbard Ski Marathon. Hotellet ligger sentralt i Longyearbyen og tilbyr komfortable rom, god frokost og hyggelige fellesområder – perfekt for å lade opp før og slappe av etter løpet. Med kort avstand til servicetilbud, restauranter og arrangementets aktiviteter får du en praktisk og behagelig base under oppholdet. Her kan du nyte ekte arktisk gjestfrihet og forberede deg til en unik skiopplevelse i spektakulære omgivelser.

    Fra16 500 krpr. person

Tillegg du kan velge

Velges i påmeldingen. Alt her kommer i tillegg til turprisen.

  • Snøscootertur som passasjer

    Utflukt med snøscooter, som passasjer.

    + 1 995 kr
  • Snøscootertur som sjåfør

    Utflukt med snøscooter, du kjører selv.

    + 2 995 kr
  • Bankett i Svalbardhallen etter rennetMat

    Bankett i Svalbardhallen etter rennet.

    + 950 kr
  • Skilisens med tidtakingStartnummer

    Engangslisens for rennet med tidtaking, for deg som ikke har helårslisens.

    + 300 kr
  • Skilisens uten tidtakingStartnummer

    Engangslisens for rennet uten tidtaking, for deg som ikke har helårslisens.

    + 120 kr
  • Startnummer 21 km med tidtakingStartnummer

    Startnummer til Svalbard skimaraton 21 km, med tidtaking.

    + 600 kr
  • Startnummer 21 km uten tidtakingStartnummer

    Startnummer til Svalbard skimaraton 21 km, uten tidtaking.

    + 500 kr
  • Startnummer 42 km med tidtakingStartnummer

    Startnummer til Svalbard skimaraton 42 km, med tidtaking.

    + 1 500 kr
  • Startnummer 42 km uten tidtakingStartnummer

    Startnummer til Svalbard skimaraton 42 km, uten tidtaking.

    + 1 100 kr
  • Skifrakt flyreise tur/returTransport

    Frakt av ski på flyreisen tur/retur.

    + 800 kr

Inkludert

  • Flybilletter Oslo - Longyearbyen t/r
  • Busstransport flyplass-hotell t/r
  • Innkvartering i "delt" dobbeltrom på valgt hotell
  • Frokostbuffet hver dag
  • Maxpulse reiseleder

Ikke inkludert

  • Startnummer 42 km med tidtaking kr 1 500,-
  • Startnummer 42 km uten tidtaking kr  1 100,-
  • Startnummer 21 km med tidtaking kr  600,-
  • Startnummer 21 km uten tidtaking kr  500,-
  • Skilisens ca. kr 260,-  Dersom du er medlem av en skiklubb sjekk om du har helårslisens.
  • Skifrakt Kr 400,- pr vei NB - det er muig å pakke i felles skipose
  • Bankett i Svalbardhallen etter rennet ca. kr 770,-
  • Enkeltrom på forespørsel
  • Bestillingen er bindende, sjekk at du har gyldig reise- og avbestillingsforsikring.

Andre reiser du kan like

Se alle skirenn →
  • Reise til Marcialonga
    Langrenn
    • Åpen for påmelding
    SkirennVal di Fiemme, Italia

    Reise til Marcialonga

    De idylliske landsbyene ligger som perler på en snor i de italienske Dolomittene. Bli med på en magisk reise til Marcialonga!

    Nivå4/5
    28. jan. – 01. feb. 2027
    Fra
    14 995 kr
    Les merBestill
  • Reise til Vasaloppet 2027
    Langrenn
    • Åpen for påmelding
    SkirennMora, Sverige

    Reise til Vasaloppet 2027

    Bli med på en spennende reise til Vasaloppet. Rennet blir fort fulltegnet, men Maxpulse har startnummer til rennet, og pakke med buss og innkvartering.

    Nivå5/5
    5.–8. mars 2027
    Fra
    9 730 kr
    Les merBestill